Четвер, 02-Тра-2024

1885 рік- в селі була відкрита церковно-приходська школа, в якій вчителями працювали служники церкви.

1923-1924рр. - було 3-4 класи, в яких навчались 93 – 89 учнів. Біля школи були приміщення: сарай, конюшня, літня кухня, дровник. В школі була книгарня (бібліотека).

В 40-х роках 20 ст. школа стала середньою, в якій навчалися діти німців – колоністів на рідній мові. До послуг дітей в центрі села був піонерський клуб. Після звільнення села від німецьких окупантів (1944 р) була відкрита Кассільська початкова школа, в якій навчались 48 учнів і працювали 2 вчителя.

З червня 1946 року Великомихайлівським РВО завідуючим школи було призначено Демченка Семена Івановича.

В 1946 році почав працювати Кассільський дитячий будинок (директор Шевцов Л.М.). В ньому виховувались сироти загиблих воїнів в роки Великої Вітчизняної війни. Всього було 223 дитини. Вихованці дитбудинку навчались в Кассільській початковій школі. Дитячий будинок розформовано в 1949 році.

В 1948 році початкова школа стала семирічною (директор Демченко С.І.). Пізніше її реорганізовано у восьмирічну, а в 1952 році - в середню трудову політехнічну з виробничим навчанням. Директором призначено Клочкова І.Х., завучем - Демченка С.І.. В школі працювало 25 вчителів, в тому числі 8- з вищою освітою. Гарна слава йшла про Великокомарівську середню школу. Знаючим керівником педагогічного і учнівського колективів був Буяновський С.М. Ведуче місце в навчально-виховній роботі займало залучення учнів до виробничої праці. Проводилась робота з профорієнтації учнів на с/г професії.

1975-1976 н.р. директором школи була на той час Вадовська Н.П. Педагогічний колектив здійснював постійний пошук нових форм і методів викладання основ наук, уміло використовував технічні засоби навчання. Завучем школи призначена Качуренко М.Л., організатором позакласної роботи - Демченко Н.С. В цьому році було здано нове приміщення школи на 640 учнівських місць. Школа працювала за кабінетною системою. Великі світлі класи, лабораторії, бібліотека, спортзал, майстерні, їдальня були до послуг учнів. В школі створено музей Бойової і трудової слави, Ленінський музей. Для вчителів побудовано 4 - квартирний житловий будинок. Навчалось 363 учні, працювало 32 вчителя. З них з вищою освітою - 21, незакінченою вищою-1, середньою спеціальною - 10. 20-35 років працювали в школі вчителі Бабій Є.М, Шестакова О.Т., Рижик Н.М., Федійчук Г.Н., Зозуля М.С., Бєлінська В.О., Краєвський Б.С., Косецька В.П., Корецька Л.Х., ветерани ВВВ- Буяновський С.М. та Демченко С.І. На території школи споруджено меморіал пам’яті загиблим воїнам. Урочисто зустріли 30-річчя Перемоги педагоги і учні школи. Червоні слідопити школи активно брали участь в операції «ПОШУК», взяли під опіку ветеранів ВВв сіл Великокомарівка, Дівоцьке та Платонівка. Клопітка робота проведена юними пошуковцями під керівництвом Демченка С.І. Про це свідчать нагороди , які знаходяться в експозиціях музею школи.

1984-85н.р. В цьому році в школі навчалось 207 учнів , працювало 22 вчителя, в тому числі з вищою освітою - 12, незакінченою вищою - 3, середньою спеціальною - 7. В колективі працює багато молодих спеціалістів, які своєю енергією, відданістю справі викликають в учнів повагу, інтерес до предметів.

З 1952 по 1985 рр. школу закінчили 624 учні, серед них 8 медалістів. Багато випускників школи залишились працювати в рідному селі. Щорічно лави студентів ВНЗ, технікумів поповнювались і випускниками нашої школи.

Протягом восьми років з 1987 по 1995рр. нашу школу очолював добрий і чуйний директор, Ташев Дмитро Миколайович, хімік за фахом. Згодом за станом здоров’я він працював заступником директора. На зміну йому очолювати школу почала учениця нашої школи Цуканова Тамара Сидорівна, фізик за фахом, яка теж немало зробила для школи. В цей час в школі відкрили комп’ютерний клас на 13 місць. Школа отримала новенький мікроавтобус «ГАЗЕЛЬ» для перевезення учнів з віддалених сіл. Згодом за станом здоров я Тамара Сидорівна передала свою посаду Ойнасу В.Й., філологу за фахом. Протягом 5 років він очолював школу.

2007-2008н.р. Кількість учнів у школі - 182. Школа працює за 5-денним робочим тижнем. Для послуг учнів - різноманітні гуртки, спорт, секції. У школі створено «Українську світлицю», працює історико – краєзнавчий музей. Педагогічний колектив очолює теж випускниця школи Качуренко К.І., вчитель початкових класів за покликанням. Взагалі, 60% вчителів школи- її випускники. 4 вчителя мають вищу кв. категорію, 7 - 1 категорію, спеціалістів – 7 чоловік. Завдяки естетичному смакові Катерини Іванівни коридори школи озеленялися, поповнилися новими стендами . Школа стала просторнішою і світлішою. В колективі завжди панує атмосфера взаєморозуміння. Школа досягла високих результатів у навчанні та вихованні підростаючого покоління. Директор школи – Качуренко К.І.

«  Травень 2024  »